Hakkımda

Başarılı insanlar daima ileriye baktıkları için başarılı olurlar. İleride gördükleri hedefleri ve hayalleridir. İleriye baktığında gideceğin yeri görürsün. Eğer hedefin, hayalin yoksa göreceğin şey boşluk olur ve aklında sadece geçmişin kalır. O yüzden bir çok insan geçmişine takılı kalmış yaşar. Sen ileriye baktığında neler görüyorsun?
Recep Özkan

ÖZET

1990 doğumlu,

Önlisans mezunu,

Nazilli doğumlu bir Egeli,

Araştırma bağımlısı,

Oyun sever,

Ağırlıklı Rock ve Metal müzik dinler,

Teknoloji meraklısı,

Oğlak burcu,

Zoru sevip imkansızı başarmak isteyen,

Hayalleri peşinde koşan,

Maaş peşinde koşmayı bırakan bir birey…

Kendimce Yazmam Gerekirse...

Hakkımda duyduklarıma göre 1990 yılında Nazilli’de doğmuşum. Kendime gelip hafızam geliştiği anlardan hatırladığım kadarıyla da bu bilgi doğrulanıyor. Liseden mezun oluncaya kadar Nazilli’de yaşadım. Sessiz, sakin, basit bir çocukluğum oldu diyebilirim. Okul zamanı okulda, kalan zamanlarda akrabaların ticarethanelerinde bulundum. Ticareti sevmem büyük ihtimalle bu durumdan kaynaklanıyor.

Isparta’nın Senirkent ilçesinde iki yıllık inşaat bölümünü bitirdim. Daha stajımı yaparken farklı bir firmadan iş teklifi geldi ve kabul ederek 20 yaşında kendi paramı kazanmaya başladım. Mimari proje çizerek bir yıl çalıştım. Sonrasında aslında bu sektörün hiç hayal ettiğim gibi olmadığını anladım. Hayallerimi ancak patron olursam mutlu ve huzurlu olabileceğimi anladım. Bu sektörde bunun imkansız olduğunu düşünmemden dolayı sektör değiştirmeye kadar verdim. Bir çözüm düşünürken karşıma çıkan bir fırsat ile satış ve pazarlama sektörüne ani bir kararla geçiş yaptım. Özel sektör işçisi olarak bazı firmalarda rol aldım. Sahada kapı kapı dolaşıp satış yapmaktan şirket yöneticiliğine kadar ilerledim.

Isparta, Antalya, İstanbul’da yaşadım. Şu an Manisa’da yaşıyorum Türkiye’nin bir çok şehrini gezdim. Yurtdışından sadece Dubai’ye tatile gittim. Kalabalık, gürültülü yerden ziyade sakin yerleri tercih ediyorum. Sakinlik olduğu sürece deniz, akarsu, nehir, dağ, taş, ova, alüvyon, dört duvar fark etmez. Saatlerce aynı yerde kalabilirim. Teknoloji, ahşap işleri ve her konuda yeni bilgiler alıp araştırma yapmak favori işlerim arasında. Yaşamak istediğim hayata ulaşabilmek için her gün çabalamayı vazife edindim. Şu an kendimi gerçekleştirme çabası içerisindeyim.

Daha fazlası için web sitemi ve sosyal medyalarımı takip edebilirsiniz.